23.janvārī ZSA seminārs par kūtsmēslu apsaimniekošanu

18/01/2019

23.janvārī biedrība “Zemnieku saeima” sadarbībā ar Valsts augu aizsardzības dienestu organizē un aicina apmeklēt semināru: “Jaunākās atziņas par kūtsmēslu apsaimniekošanu un to vērtību.” Seminārs notiks Ozolnieku Tauta namā, Rīgas iela 23, Ozolnieki. Sākums plkst. 10:00.

Biedrībai “Zemnieku saeima” iepriekšējais gads bijis ļoti ražīgs – noslēdzoties vairākiem starptautiskiem projektiem, iegūti interesanti dati, jaunas atziņas un noderīgi secinājumi saistībā ar kūtsmēslu apsaimniekošanu.

Saprātīga kūtsmēslu uzglabāšana un izkliede ne tikai mazina potenciālo kaitējumu dabai un Baltijas jūrai, bet arī nodrošina augus ar barības vielām – tā samazinot vajadzību pēc minerālmēsliem, dodot pozitīvu ekonomisko efektu.

Taču apsaimniekošanai jābūt gudrai – tāpēc aicinām uz semināru, kurā ar zināšanām dalīsies eksperti no Valsts augu aizsardzības dienesta, LLU, LLKC un Zemnieku saeimas.

Aicinām seminārā piedalīties saimniecības un mācību iestāžu pārstāvjus, kuriem interesē efektīva kūtsmēslu apsaimniekošana, kā arī institūcijas, kuru kompetencē ir organiskā mēslojuma lietošanas uzraudzība.

Semināru atklās un par projekta MANURE STANDARDS aktivitātēm, pirmajiem  reālajiem un sagaidāmajiem ieguvumiem informēs  VAAD Agroķīmijas departamenta direktore Skaidrīte Rulle. Semināra turpinājumā VAAD galvenais eksperts Lauris Leitāns informēs par kūtsmēslu paraugu testēšanas rezultātiem, aprēķiniem un salīdzinājumu ar normatīviem, kā arī izstāstīs, kā pareizi paņemt kūtsmēslu paraugus un tiks demonstrēta videofilma. Semināra pirmo daļu noslēgs LLU prof., Dr.habil. Aldis Kārkliņš ar prezentāciju: Augu barības elementu iespējamie zudumi no kūtsmēsliem.

Semināra otrajā daļā Skaidrīte Rulle stāstīs par normatīvo aktu prasībām kūtsmēslu izmantošanai un to izpildi 2018.gadā. Turpinājumā biedrības “Zemnieku saeima” eksperti  Iveta Grudovska un Valters Zelčs iepazīstinās ar aktualitātēm projektos  GreenAgri un Baltic Slurry Acidification.

LLKC direktors Kaspars Žūriņš informēs par situāciju ar organiskā mēslojuma apsaimniekošanu Latvijā, savukārt LLKC Inženiertehniskās nodaļas vadītājs Jānis Kažotnieks izvērtēs piemērotākās tehnoloģijas kūtsmēslu izkliedei.

Pieteikšanās līdz 21.janvārim pa tālruni 67027044 vai e-pastā: birojs@vmhost.lv

PRes_Biedrība Zemnieku saeima aicina uz semināru par kūtsmēslu apsaimniekošanu_14_01_2019

 

PROGRAMMA_23.janvāris_OZOLNIEKI