28. februārī Zemnieku saeimas kongresā diskutēs par nākamajiem 7 gadiem

26/02/2020
  1. februārī Bulduru Dārzkopības vidusskolā notiks ikgadējais biedrības „Zemnieku saeima” kongress, kas pulcēs lauksaimniekus no visas Latvijas. Šogad būtiskākās diskusiju tēmas būs par nākamo Kopējās lauksaimniecības politiku, maksājumu griestiem un lauksaimniecības attīstību Latvijā.

 

Kongresā „Zemnieku saeima” valde atskaitīsies par 2019.gadā paveikto un prezentēs 2020.gada darba programmu, kā arī informēs par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē. Kongresā klātesošos uzrunās Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, savukārt Zemkopības ministrijas Valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa iepazīstinās ar aktualitātēm Kopējās lauksaimniecības politikā, kas plānotas pēc 2020. gada.

ZSA valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš: “Zemnieku saeimas ikgadējais kongress ir gada nozīmīgākais lauksaimnieku pasākums, kurā atskatāmies uz paveiktajiem darbiem un izvirzām nākamos mērķus. Atšķirībā no citiem gadiem, Latvijas lauksaimnieki šobrīd ir lielu izaicinājumu priekšā, jo mums ir jāatrod veids, kā sadarboties ar jauno valdību, kurai ir jauna pieeja lauksaimniecībā un nodokļu politikā. Kā arī viens no lielākajiem izaicinājumiem ir rast veidu, kā mazināt “zaļo” aktīvistu spiedienu uz lauksaimniekiem un viņu reputāciju, lai mēs varētu turpināt savus iesāktos darbus un veidot plānus nākamajiem 7 gadiem. Šobrīd būtiska ir arī jaunā Kopējā lauksaimniecības politika, jo no tās būs atkarīgs kādu ES finansējumu lauksaimnieki saņems un kādus noteikumus būs jāievēro.”

ZSA valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre: “Esam lepni par ikkatru “Zemnieku saeimas” biedru, kurš strādā un attīstās, tāpat arī lepojamies, ka Latvijas zemnieki kopā ar Zemnieku saeimas ekspertiem intensīvi strādā gan Rīgā, gan Briselē, cīnoties par Latvijas lauksaimnieku pozīcijām nākošajā plānošanas periodā. Eiropas Komisijas piedāvājums nākamajiem septiņiem gadiem Latvijas lauksaimniekiem ir nepieņemams, tāpēc mēs turpināsim cīņu par vienlīdzīgu un godīgu Eiropas atbalstu.”

Kongresa otrajā daļā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītāja Santa Purgaile informēs par globālajām finanšu izmaiņām un to ietekmi uz Latvijas lauksaimniecības attīstību, kā arī norisināsies diskusiju panelis “Lauksaimnieks un finansētāji – saskarsmes punkti un galvenie izaicinājumi”, kurā piedalīsies pārstāvji no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, AS “SEB banka”, AS “Swedbank”, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”.

 

Kongresa norises vieta: Bulduru Dārzkopības vidusskola, Viestura ielā 6, Jūrmalā. Sākums plkst.10:00, ierašanās un reģistrācija no plkst.09:30.

 

Zemnieku Saeimas kongress norisināsies no plkst. 10:00 – 16:00.

Biedru reģistrācijas sāksies jau 9:30.

Kongresā piedalīties aicināti arī masu mediju pārstāvji.