Baltijas lauksaimnieki ar valstu vadītājiem turpina sarunas par ES daudzgadu budžetu

01/02/2013

Februāra sākumā turpināsies Baltijas lauksaimnieku organizāciju pārstāvju tikšanās ar savu valstu līderiem. Piektdien, 1. februārī notiks tikšanās ar Igaunijas premjerministru Andrusu Ansipu, savukārt pirmdien, 4.februārī visu trīs valstu lauksaimnieki tiksies ar Latvijas premjerministru Valdi Dombrovski. Tikšanās notiek saskaņā ar Baltijas lauksaimnieku organizāciju decembra vidū panākto vienošanos – pirms nākamās Eiropadomes kopīgi tikties ar visu trīs Baltijas valstu līderiem, kuri piedalās svarīgajās sarunās.

Uz Tallinnu Latvijas lauksaimniekus pārstāvēt dosies Zemnieku saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja un Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes loceklis Uldis Krievārs. Tikšanās reizē ar Latvijas premjeru mūsu valsti bez iepriekšminētajiem pārstāvēs arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes priekšsēdētājs Edgars Treibergs un priekšsēdētāja vietnieks Armands Krauze. Lietuvu pārstāvēs Lietuvas Lauksaimniecības kameras priekšsēdētājs Andrejus Stančikas un priekšsēdētāja vietnieks Broņus Markauskas, savukārt Igauniju -.Igaunijas Lauksaimniecības un tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētājs Romets Sormus un Igaunijas Zemnieku federācijas ģenerālsekretārs Kauls Nurms. Tikšanās ar Valdi Dombrovski notiks 4. februārī plkst. 12:30, Ministru prezidenta zālē. Pēc tās paredzēta arī mediju iespēja.

Kā ziņots, Baltijas valstu lauksaimnieki jau iepriekš ir vienojušies par vienotu pozīciju par ES Kopējo lauksaimniecības politiku 2014. – 2020.gadam. Lauksaimnieku pozīcijā uzsvērta pārtikas drošības, lauku nodarbinātības, stabilas un nākotnes izaicinājumiem atbilstošas lauksaimniecības sektora attīstības nozīme. Pozīcijā Baltijas valstu lauksaimnieki atkārtoti norāda, ka tiešmaksājumu līmenim jābūt vienlīdzīgam vai gandrīz vienlīdzīgam ar ES vidējo, sākot ar 2014.gada 1.janvāri, bez pārejas perioda. Lauksaimnieki arī pieprasa adekvātu finansējumu gan tiešmaksājumu, gan lauku attīstības politikai, lai sekmētu ilgtspējīgu lauksaimniecības un lauku apvidus izaugsmi. Lauku attīstības finansējumam jābūt ne mazākam kā esošajā maksājumu periodā, lai spētu nozīmīgi uzlabot Baltijas valstu lauksaimniecības infrastruktūru.

Informāciju sagatavoja un papildus informācija – ES tiešmaksājumu kampaņas koordinatore Sabīne Puķe, sabine.puke@llka.lv, +371 26340794