Lauksaimnieki analizē inovatīvus ūdens apsaimniekošanas veidus

04/03/2016

4. martā Jelgavas novadā, Zaļenieku pagastā notika projekta “Nutrinflow”  atklāšanas sanāksme, kurā Ailes strauta baseinā saimniekojošie lauksaimnieki tika iepazīstināti ar iespējām mazināt lauksaimniecības ietekmi uz vidi. Sanāksme tika organizēta Centrālās Baltijas programmas projekta “Nutrinflow” ietvaros, kuru Latvijā kopīgi īsteno biedrība ”Zemnieku saeima”, Zemgales plānošanas reģions, Jelgavas novada dome un LLU sadarbībā ar ārvalstu partneriem.

Sanāksmē ar informāciju par projektu un likumdošanas prasībām iepazīstināja Zemnieku Saeimas biroja vadītāja Zanda Melnalksne. Par iespējamajiem vidi saudzējošiem risinājumiem, kā arī praktiskiem meliorācijas sistēmu piemēriem stāstīja eksperts Mārtiņš Cēsnieks un z/s “Mežacīruļi” saimnieks Juris Cīrulis. Savukārt Baltijas studiju centra vadītājs Tālis Tīsenkopfs rosināja sanāksmes dalībniekus diskusijai par sadarbības veicināšanu starp zemniekiem, pašvaldību un citām iesaistītajām pusēm. Pēc prezentācijām dalībnieki sniedza savus ieteikumus vides saudzīgu elementu ieviešanai, sadarbības uzlabošanai un projektu rezultātu sasniegšanai.

Iesaistot vietējos lauksaimniekus un sabiedrību, “Nutrinflow” projekta ietvaros Ailes strauta baseinā tuvāko trīs gadu laikā tiks organizētas dažādas mācības, sanāksmes, diskusijas, u.c informatīvie pasākumi, lai kopīgi meklētu efektīvākos un vienlaicīgi ekonomiski pamatotākos risinājumus vides risku samazināšanai. Vienlaikus projekta eksperti, sadarbojoties ar lauksaimniekiem, ierīkos trīs tehnoloģiju/metožu demonstrējumus, kur Latvijas apstākļos izmēģinās konkrētu elementu (piemēram, divpakāpju grāvja, mitrzemes, u.c.) ekonomisko efektivitāti.

Sanāksmes dalībnieku prezentācijas:

ZSA_Nutrinflow_projekta_apskats

M.Cesnieks_Melioracijas_sistemu_apsaimniekosana

[Best_Wordpress_Gallery id=”16″ gal_title=”NutrInflow atklāšanas sanāksme”]