Līgo svētkiem aicinām iegādāties vietējos dārzeņus

22/06/2017

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pašmāju izaudzētais dārzeņu un ogu piedāvājums uzņem arvien lielākus apgriezienus. Līgo svētki ir vieni no latviešu tradicionālākajiem svētkiem, tādēļ arī svētku galdā aicinām izmantot Latvijā audzētus dārzeņus, augļus un ogas! Spānijas melones, Portugāles ķiršus un Nīderlandes tomātus mēs varam aizstāt ar Latvijā izaudzēto. Kā veikalu plauktos neapjukt un izvēlēties vietējo produkciju un, kādi vietējie produkti šobrīd ir pieejami, skaidro dārzeņkopības speciālisti.

Biedrības „Zemnieku saeima” valdes locekle un KS „Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa: „Lai iegādātos Latvijā audzētus dārzeņus, lielveikalos noteikti jāizlasa cenu zīme, kur ir norādīta produkta izcelsmes valsts. Tāpat lielveikalu akciju bukletos pirmie pašmāju dārzeņi ir īpaši izcelti. Piesardzīgākiem jābūt iepērkoties tirgū, jo tieši tur visbiežāk importa dārzeņus piedāvā kā vietējos. Šobrīd lielveikalos ir nopērkami vietējie gurķi, tomāti, zirņi, kabači, kāposti, kolrābji, savukārt jaunie kartupeļi vairumā gan vēl nevarētu būt!”

Biedrības „Zemnieku saeima” biedre un z/s „Baltiņi” pārstāve Sandra Marcinkeviča: „Visdrošāk un uzticamāk vietējos dārzeņus iegādāties ir tieši pie paša audzētāja. Ja šāda iespēja nepastāv, tad kā nākamo iesaku lielveikalu ķēdes un interneta veikalus vai Tiešās pirkšanas pulciņus, jo tajos visos ir skaidrs izcelsmes ceļš. Ja runājam par tirgu, tad droši varu apgalvot, jo lielāks tirgus, jo mazāka ticamība ir dārzeņu izcelsmei. Piemēram, sākotnēji Nakts tirgus tika veidots tieši vietējiem zemniekiem, šobrīd tur pašmāju audzētāji ir palikuši ļoti maz.

Šobrīd pircējiem tiek piedāvāti visa veida vietējie zaļumi – lociņi, salāti, dilles, spināti, zaļie zirnīši utt. Protams, vietējie tomāti un gurķi ir pieejami jau no pavasara, tāpat arvien vairāk ir pieejami pašu audzēti  kabači, kāposti un kartupeļi, kā arī pirmās sarkanās bietes un burkāni. Savukārt krietni uzmanīgākiem vajadzētu būt, ja par Latvijā audzētiem jau tagad tiek uzdoti baklažāni, paprika, sakņu selerija, puravi, sviesta pupiņas un cūku pupas. Šie produkti no Latvijas laukiem un siltumnīcām tiks novākti pēc pāris nedēļām. Lai patriotisks iepirkumu saraksts gan svētkos, gan ikdienā!”

PRes_ZSA aicina iegādāties vietējos dārzeņus un ogas