Piektdien “Zemnieku saeima” rīko debates ar Eiroparlamenta deputātu kandidātiem

07/05/2019

Piektdien, 10. maijā, biedrība “Zemnieku saeima” rīko debates ar Eiroparlamenta deputātu kandidātiem par nākotnes Lauksaimniecības politiku, kuras tiešraidē varēs vērot biedrības Zemnieku saeima “Facebook” kontā. Debatēs piedalīties tika uzaicināti sarakstu līderi no visām tām politiskajām partijām, kuru reitings februārī pēc SKDS datiem pārsniedza 2% robežu. Debates norisināsies Zemkopības ministrijā, sākums plkst.11:00.

 

Biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre: “Eiroparlamenta vēlēšanas Latvijā notiks 25. maijā, kad Latvijas iedzīvotāji lems par tiem 8 deputātiem, kuri nākošos piecus gadus pārstāvēs Latvijas iedzīvotāju intereses Eiropas Savienībā. Kā vienmēr, īpaši svarīgs jautājums Latvijai ir par finansējumu lauksaimniecībai un lauku attīstībai. Ne mazāk svarīgs jautājums Kopējās Lauksaimniecības politikā ir arī jaunais prasību kopums, kurš paredz būtiski sarežģīt un sadārdzināt lauksaimniecības produkcijas pašizmaksu. Kaut arī taisnīgu nosacījumu izcīnīšana Latvijas lauku iedzīvotājiem ir bijis viens no lielākajiem izaicinājumiem iepriekšējo sasaukumu Eiroparlamenta deputātiem, godīgums dalībvalstu starpā joprojām nav panākts. Šī iemesla dēļ visiem kandidātiem ir nepieciešams atgādināt, ka problēma nav izzudusi, un tā nedrīkst iegūt otrā plāna lomu uz citu Eiropas prioritāšu fona.”

 

Debatēs piedalīsies “Zemnieku saeimas” valde un padome, kuri pārstāvēs organizācijas biedrus – praktiskos, ražojošos lauksaimniekus. Debatētāju otru pusi – politiskās partijas pārstāvēs sekojoši Eiroparlamenta deputātu kandidāti:

 

  • Valdis Dombrovskis (Jaunā Vienotība)
  • Roberts Zīle (Nacionālā Apvienība)
  • Edvards Smiltēns ( Latvijas Reģionu Apvienība)
  • Gunta Anča (Progresīvie)
  • Ivars Ijabs (Attīstībai/Par!)
  • Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija)
  • Ringolds Arnītis (ZZS)
  • Maksims Bartuševičs (KPV LV)
  • Jānis Krišāns (Saskaņa)

 

Uz uzaicinājumu piedalīties debatēs neatsaucās partija “Latvijas Krievu Savienība”.

 

Katram partijas pārstāvim iesākumā tiks uzdots viens jautājums, kurš izriet no partijas programmas, taču diskusijas turpinājumā “Zemnieku saeimas” valde uzdos lauksaimniekiem interesējošus jautājumus par politisko partiju pozīciju saistībā ar nākotnes Kopējo lauksaimniecības politiku un Eiropas Daudzgadu budžetu.

 

Mediju dalība debatēs sākot no plkst.12:30.

 

PRes_Piektdien Zemnieku saeima rīko debates ar Eiroparlamenta deputātu kandidātiem