Zemnieku saeima konferencē spriedīs par meliorācijas sistēmu rekonstruēšanu!

11/03/2014

Šajā nedēļā, ceturtdien un piektdien, biedrība „Zemnieku saeima” sadarbībā ar projekta Baltic Compact partneriem organizē konferenci „Ūdens resursu apsaimniekošanas tehnoloģijas un prakse – jaunas iespējas un izaicinājumi lauksaimniekiem un sabiedrībai”, kas norisināsies „Islande Hotel”, Rīgā un izbraukumā Zemgalē.

Konferences mērķis ir dalīties pieredzē un zināšanās, kā arī iepazīstināt ar sasniegtajiem rezultātiem ierīkojot un testējot kontrolētās drenāžas un ūdens apsaimniekošanas tehnoloģijas dažādās valstīs, dažādās vietās un dažādos apstākļos.

 „Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja atzīst: „Meliorācijas sistēmas Latvijā ir ļoti nolietojušās un nākamajos 7 gados, izmantojot Eiropas Savienības atbalstu, ir jāveic to rekonstrukcija. Veicot šos darbus, būtu jāsabalansē gan vides, gan ražošanas intereses, tāpēc uz Latviju aicinājām ekspertus, kuri gatavi dalīties zināšanās un pieredzē par jaunākajām un efektīvākajām tehnoloģijām un praktiskajiem risinājumiem sistēmu attīstībā. Ieguvēji būs gan ražojošie lauksaimnieki, gan vide!”

Konferencē būs iespēja iegūt zināšanas gan no citu valstu ekspertiem (Zviedrija, Dānija, Somija un Lietuva), gan apmeklēt saimniecības Latvijā. Dānijas Lauksaimniecības zināšanu centra eksperts Sorens Hvids prezentēs rezultātus, kas iegūti dabā izmēģinot kontrolētās drenāžas sistēmu darbību. Savukārt Zviedrijas un Somijas eksperti stāstīs par iespējām īstenot vidi saudzējošus ūdens apsaimniekošanas pasākumus, sadarbojoties lauksaimniekiem, pašvaldībām un citiem partneriem.

Izbraukumā uz Zaļenieku pagastu būs iespēja iepazīties ar vidi saudzējošiem risinājumiem saimniecībās z/s „Mežacīruļi” un z/s “Vilciņi 1”.

 

PIETEIKUMS KONFERENCEI

KONFERENCES-PROGRAMMA

Konference tiek organizēta projekta Baltic Compact ietvaros un ar Valsts Lauku tīkla atbalstu.