ZSA šonedēļ tiek pārstāvēta vairākos starptautiskos pasākumos

22/10/2015

“Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece, COPA viceprezidente Maira Dzelzkalēja šonedēļ piedalās vairākos starptautiskos pasākumos Eiropā, kur pārstāv Latvijas lauksaimnieku intereses.

Nedēļas sākumā Milānā norisinājās diskusija – seminārs “ES lauksaimniecības struktūra: vai saimniecības lielumam ir nozīme”. Šobrīd Eiropā sākas sarunas par Kopējās lauksaimniecības politikas plānošanu periodam pēc 2020.gada. Viens no Milānas diskusijas jautājumiem vistiešākā mērā saistās ar lauksaimniecības nozares nākotni – vai Eiropa būtu gatava lauksaimniecības atbalsta maksājumu pārtraukšanai. Tika apspriesta gan šāda soļa iespējamā ietekme uz pārtikas cenu, gan saimniecību, īpaši mazo, konkurētspējas saglabāšanu. Ļoti būtiska ir Latvijas pārstāvniecība šādos pasākumos. Tas ļauj būt klāt svarīgu pārmaiņu attīstības procesā, tā dodot iespēju jau laicīgi gatavoties un aizstāvēt savas valsts intereses.

No 22. līdz 23. oktobrim M. Dzelzkalēja pārstāv Latvijas lauksaimniekus Ziemeļamerikas un Eiropas Savienības Lauksaimniecības konferencē: “37. Ziemeļamerikas – Eiropas Savienības Lauksaimniecības politikas kongress”. Pasākums pulcē lauksaimnieku organizāciju vadītājus no Eiropas Savienības valstīm, Kanādas, Meksikas un ASV. Sarunu galvenie temati skars lauksaimniecības politikas veidošanas jautājumus šajās valstīs, pārtikas ķēžu darbību.

22. oktobrī, paralēli konferencei, M. Dzelzkalēja piedalīsies COPA jaunievēlētās valdes sanāksmē, kurā tiks nolemti organizācijas stratēģiskie mērķi un aktivitātes tuvākajiem diviem gadiem.