Notika pirmā HORIZON projekta AGRI-BIOCIRCULAR-HUB partneru sanāksme
No 23.-24. janvārim Polijas pilsētā Poznaņā norisinās pirmā HORIZON projekta AGRI-BIOCIRCULAR-HUB: Excellence Hub for a Smart Agriculture and Circular Bioeconomy Towards a Sustainable Agrifood Sector in Widening Countries (and Beyond) partneru sanāksme ar dalībniekiem no Latvijas, Beļģijas, Polijas, Spānijas un Ukrainas.
Pirmās dienas sanāksmes sākumā uzrunu sniedza projekta oficieris no Eiropas Komisijas, kurš apsveica ar šī projekta iegūto augstāko novērtējumu visu apstiprināto Excellence hub programmas projektu starpā. Tāpat uzsvēra gan projekta mērķu sasniegšanas, gan plašākas sabiedrības informēšanas nozīmi.
Pirmās dienas gaitā katrs partneris (kopā 21) iepazīstināja ar savu institūciju un tās lomu un plānoto pienesumu projektam. Atlikušais abu dienu laiks veltīts katras darba pakas (WP1-10) uzdevumu un nodevumu apspriešanai.
AGRI-BIOCIRCULAR-HUB ir pirmā šāda veida iniciatīva, kuras mērķis ir izveidot pasaules līmeņa izcilības centru tīklu lauksaimniecības nozares aprites bioekonomikas sektorā. Projekta mērķis ir atraisīt četru reģionālo inovāciju ekosistēmu potenciālu trijās paplašināšanās valstīs – Polijā, Latvijā un Ukrainā, tostarp topošajā inovācijas ekosistēmā Ļvovas reģionā (Ukrainā) ar vadošā nozares reģiona – Katalonijas (ES) atbalstu, kā labās prakses paraugu.
Sadarbojoties un veidojot spēcīgas saiknes starp zinātni, uzņēmējdarbību, valsts pārvaldi un pilsonisko sabiedrību, vēlamies savienot trīs Eiropas reģionus ar līdzīgiem šķēršļiem un iespējām — Ziemeļeiropu, Centrāleiropu un Austrumeiropu — lai risinātu zaļās pārejas izaicinājumus šajā nozarē, t.sk., nodrošinot topošās ekosistēmas (Ukrainas) tuvināšanos ES ambīcijām un zaļajiem standartiem. AGRI-BIOCIRCULAR-HUB mērķis ir atraisīt meklējumu potenciālu bioekonomikas un lauksaimniecības nozarēs, kas spēj apvienot vajadzību pēc efektivitātes un produktivitātes, vienlaikus saglabājot vidi, bioloģisko daudzveidību un dabas resursus.
Latvijas ekosistēmas partneri: Latvijas Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, SIA “Egg Energy”, nevalstiskās organizācijas “Latvijas Biogāzes asociācija” un “Zemnieku Saeima”, uzņēmums SIA “FNG INVEST” jeb Commercialization Reactor.
100% Eiropas Savienības finansējums.