2020. gada 17. jūnijā notika projekta tiešsaistes sanāksme, lai sagatavotu analītiskos rīkus un aktivitātes, kas palīdzēs novērtēt digitalizācijas ietekmi katrā no 20 Dzīvās prakses laboratorijas (Living Labs), kas izveidotas visā Eiropā. Sanāksmi vadīja Pizas Universitāte un KIT-ITAS, iepazīstinot ar tādām idejām un rīkiem kā tiešsaistes aptaujas un līdzdalības semināri, lai Dzīvās prakses laboratorijas (Living Labs) palīdzētu organizēt viņu aktivitātes.
Mēģinot novērtēt digitalizācijas ietekmi lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un lauku apvidos, sanāksmes laikā, kā to iepazīstināja Living Labs, radās vairākas problēmas: zināšanas par analītiskajiem terminiem un digitalizācijas jēdzienu; pretrunīgi uzskati par digitālajām tehnoloģijām; cita starpā trūkst statistikas datu par digitalizāciju lauku apvidos. Neskatoties uz šiem jautājumiem, Living Labs izrādīja entuziasmu uzsākt mācību procesu, kurā tiks aplūkota gan teorija, gan prakse, gan tehnoloģija un zinātne, gan digitalizācijas pašreizējā, gan nākotnes ietekme.
Nākamajā periodā Living Labs strādās pie sava novērtējuma un aktivitātēm kā daļas no DESIRA 2. darba pakas. Tiešsaistes apmācība ir paredzēta 2020. gada 8. jūlijā, pēc tam Living Labs sāks padziļinātu datu analīzi, veicot intervijas, tiešsaistes aptaujas un semināru organizēšana, kas saistīti ar viņu galvenajiem jautājumiem. Lai pārietu no konteksta uz ietekmi, Living Labs izmantos uz sistēmu orientētu pieeju, kas sastāv no sociālo, kiber- un fizisko vienību, kā arī to attiecību un darbību identificēšanas.
Skatiet pārskatu par 20 Living Labs īstenošanu visā Eiropā mūsu DESIRA vietnē.
http://desira2020.eu/2020/06/18/news-advancing-work-within-the-living-labs/