Zemnieku saeimas organizētais starptautiskais forums: “Liellopu eksports – izaicinājumi un iespējas”


Š.g. 3.decembrī   biedrība “Zemnieku saeima” organizē un aicina gan lauksaimniekus, gan visus interesentus apmeklēt starptautisku forumu: “Liellopu eksports – izaicinājumi un iespējas”. Forums notiks Ozolnieku tautas namā, Rīgas ielā 23, Ozolnieki. Sākums plkst. 10:00.

 

Biedrības “Zemnieku saeima” lopkopības eksperts Raimonds Jakovickis: “Biedrība “Zemnieku saeima” kopā ar Somijas un Igaunijas lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām piedalās projektā “BreedExpo”, ar mērķi veicināt liellopu eksportu. Projekta ietvaros rīkojam forumu, lai Latvijas lopkopji gūtu vērtīgas atziņas un citu valstu pieredzi liellopu audzēšanā, un mūsu liellopi kļūtu arvien konkurētspējīgāki starptautiskajos tirgos.”

 

Biedrības “Zemnieku saeima” valdes loceklis un SIA “Liellopu izsoļu nams” vadītājs Kaspars Ādams: “Eksports gaļas un piena lopkopībā vienmēr ir bijis nozīmīgs stimuls nozares attīstībā. Uzskatu, ka arī nākotnē tas būs viens no vadošajiem faktoriem, kas noteiks it īpaši gaļas liellopu nozares attīstību. Līdz ar to saimniecībām ir svarīgi saprast, kāda solās būt nākotne, kādi iespējamie riski un izaicinājumi varētu ilgtermiņā skart gan saimniecību, gan nozari. Aicinu gan piensaimniekus, gan gaļas liellopu audzētājus apmeklēt konferenci un ar jaunām zināšanām turpināt saimniekot vēl produktīvāk un efektīvāk!”

 

Forumu atklās biedrības “Zemnieku saeima” valdes loceklis un SIA “Liellopu izsoļu nams” vadītājs Kaspars Ādams. Foruma prezentāciju ciklu uzsāks Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece Antra Briņķe, informējot par nākotnes izaicinājumiem dzīvnieku veselības jomā. Turpinājumā par antimikrobiālo līdzekļu izmantošanu Somijā un to, vai ir iespēja tos samazināt, stāstīs Somijas Lauksaimnieku un meža īpašnieku centrālās savienības veterinārārste Leena Suojala. Pārtikas un Veterinārā dienesta Novietņu uzraudzības daļas vecākā eksperte Tatjana Pastare iepazīstinās ar prasībām dzīvnieku pārvadāšanā. Foruma pirmo daļu noslēgs divi ārzemju eksperti: Igaunijas dzīvnieku audzētāju asociācijas ģenerālmenedžeris Tanel Bulitko, kurš stāstīs par Igaunijas pieredzi liellopu eksportā, savukārt par Somijas pieredzi liellopu audzēšanā un eksportā informēs kooperatīva FABA attīstības vadītājs Hannu Myllymäki.

 

Foruma otrajā daļā visi klātesošie aicināti piedalīties paneļdiskusijā, kurā sev interesējošus jautājumus varēs uzdod  Kasparam Ādamam, biedrības “Zemnieku Saeima” valdes loceklim un SIA “Liellopu izsoļu nams” vadītājam, Tanel Bulitko, Igaunijas dzīvnieku audzētāju asociācijas ģenerālmenedžerim un Hannu Myllymäki, Somijas kooperatīva FABA attīstības vadītājam.

 

Pieteikšanās līdz 28.novembrim  pa tālruni 67027044 vai e-pastā: birojs@zemniekusaeima.lv

 

PRESES RELĪZE_Decembra sākumā Zemnieku saeima aicina uz starptautisku forumu par liellopu eksportu_21.11.2019.

 

DARBA KĀRTĪBA