9.martā notiks biedrības „Zemnieku saeima” ikgadējais kongress

20/02/2018

Š.g. 9.martā Bulduru Dārzkopības vidusskolā notiks ikgadējais biedrības „Zemnieku saeima” kongress, kas pulcēs lauksaimniekus no visas Latvijas. Kongresā organizācijas vadība informēs par 2017.gadā paveikto  un kopīgi izvirzīs mērķus nākamajiem gadiem. Tāpat kongresā notiks “Zemnieku saeimas” un rakstnieces Ilzes Būmanes veidotās grāmatas “Spēka maize” atvēršana.

„Zemnieku saeimas” kongress ik gadu ir atskaites punkts, kurā lauksaimnieki izvērtē paveiktos darbus nozares attīstībā un nosaka nākamā gada prioritātes. Kongresa pirmajā daļā “Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš atskaitīsies par 2017.gadā paveikto, kā arī kopā ar organizācijas biedriem diskutēs par 2018.gadā veicamajiem darbiem un noteiks galvenos mērķus. Kongresā piedalīsies Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš informēs par aktualitātēm nozarē un sniegs atbildes uz lauksaimnieku interesējošiem jautājumiem.

Kongresa otrajā daļā notiks “Zemnieku saeimas” un rakstnieces Ilzes Būmanes veidotās grāmatas “Spēka maize” atklāšanas svētki.

Ilze Būmane: “Zemnieku saeimas grāmatā “Spēka maize” lasīsiet par 133 zemnieku saimniecību un uzņēmumu darbu, šo ģimeņu dzīvi. Taču galvenokārt tā stāsta par atjaunotās Latvijas valsts lauku atdzimšanu. Mazās saimniecības 20. gadsimta 80. gadu beigās, sagandētas senču mājas – tāds bija sākums. Pagājuši gandrīz 20 gadi, tas ir laiks, kad izaug jauna pa­audze, un patiesi – izskolojušies saimnieku dēli un meitas atgriežas vecāku saimniecībās vai dibina paši savas. Latvijas zemnieki šajā laikā mācējuši izveidot spēcīgas saimniecī­bas, kas ražo eksporta preci, atkal esam atgriezušies Eiropas un pasaules tirgū.

Dalībnieku reģistrācija no plkst. 10:00

„Zemnieku saeimas” kongresa atklāšana un pirmā daļa plkst. 11:00

„Zemnieku saeimas” kongresa otrā daļa, grāmatas “Spēka maize” atvēršanas svētki plkst. 14:00

Kongresā piedalīties aicināti arī masu mediju pārstāvji.

PRes_9.martā biedrības ZEMNIEKU SAEIMA ikgadējais kongress