Aicinām uz semināru par minimālās augsnes apstrādi

21/02/2020

2020.02.25. PA_Augsnes apstr tehn_sem programma_LLKCLLKC aicina 25. februārī uz semināru “Augsnes apstrāde videi draudzīgai un efektīvai saimniekošanai”. Art vai neart? Seminārs paredzēts lauksaimniekiem, kuri vēlas saimniekot ilgtspējīgi un tāpēc lūkojas pēc veidiem, kā veicināt augsnes auglību, samazinot augsnes apstrādi. Šajā seminārā tiksies zinātnieki, konsultanti un lauksaimnieki, lai dalītos zināšanās un pieredzē par efektīvām un ilgtspējīgām augsnes apstrādes tehnoloģijām, kas vērstas uz augsnes auglības saglabāšanu un tās veicināšanu.  Ar minimālās augsnes apstrādes praktisko pieredzi (bezaršana, strip till, tiešā sēja) dalīsies z/s “Jaunozoli”,  z/s “Rietumi” un SIA “Krastmaļi Sēklas” saimnieki.

 

Seminārs tiek īstenots projekta “Progresīva zemkopības sistēma kā pamats vidi saudzējošai un efektīvai Latvijas augkopībai”, un tā vadošais partneris ir Agroresursu un ekonomikas institūts, kas kopā ar sadarbības partneriem (9 saimniecībām, lauksaimnieku kooperatīviem, LLKC un SIA “EDO CONSULT”)  piecu gadu garumā veiks izmēģinājumus un izvērtēs ekonomiskos un vides risinājumus atšķirīgām zemkopības sistēmām un augsnes apstrādes tehnoloģijām.

 

Plašāk par projektu: http://new.llkc.lv/lv/nozares/augkopiba/istenos-progresivas-augkopibas-projektu

 

Seminārs notiks 2020. gada 25. februārī no plkst 10.00-15.15 Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Lielājā zālē, 2. stāvā, Rīgas ielā 34, Ozolniekos, LV-3018.

Semināra programma. Dalība seminārā – bez maksas.

Pieteikšanās: Maija Sirvide, LLKC Projektu un attīstības daļas projektu vadītāja, e-pasts: maija.sirvide@llkc.lv; tālr. 29553548.

Semināra laikā tiks fotografēts/filmēts, un šie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.

Seminārs tiek īstenots projekta “Progresīva zemkopības sistēma kā pamats vidi saudzējošai un efektīvai Latvijas augkopībai” ietvaros (Nr. 19-00-A01612-000011).