Augu augšanas regulatora lietošana ziemas rapsī

26/06/2018

Kāpēc izvēlēta šāda tēma un vai tiks iekārtoti izmēģinājumi – demonstrējumi?
Tā kā Latvijā nav noskaidrots, kad kādu augu augšanas regulatoru rapšos lietot, lai iegūtu labākos rezultātus (piemēram, uzlabotu ziemcietību vai nodrošinātu lielāku ražu), projekta gaitā iegūtie dati palīdzēs ikvienam rapšu audzētājam izvēlēties atbilstošāko augu augšanas regulatoru vai gluži pretēji – pieņemt lēmumu par tā nelietošanu.
Pētījumu trūkumu rezultātā augu aizsardzības lietotājfirmu pārstāvji un arī konsultanti nespēj sniegt atbilstošas rekomendācijas, kā rezultātā saimnieks bieži nespēj pieņemt objektīvu lēmumu. Gala lietotājiem tiks piedāvāta unikāla programma – rīks datorā, kur ievadot konkrētā lauka  ziemas rapšu uzkrāto siltuma daudzumu, tiks dots pamatojums izvēlēties lietot stipru, vidēju vai vāju augu augšanas regulatoru vai to vispār nelietot.
Projekta gaitā tiks iekārtoti gan rūpnieciskie izmēģinājumi ar 24 variantiem –  ar dažiem sējas laikiem un dažādām augu augšanas regulatoru devām. Savukārt projekta sadarbības partneru saimniecībās tiks iekārtoti praktiskie izmēģinājumi, sasaistot tos ar meteodatiem. Uz iegūto datu bāzes programmētājs veidos viegli izmantojamu rīku, kā saskaitot siltuma dienas, pieņemt lēmumu.
sadarbiba_NAP EU flag Latvian small items RGB