EK sola īstenot atbalsta pasākumus piena produktu privātai uzglabāšanai

28/08/2014

28. augustā Eiropas Komisijas Lauksaimniecības tirgu ekspertu grupā paziņoja lēmumu īstenot atbalsta pasākumus piena un piena produktu tirgū, piešķirot atbalstu sviesta un vājpiena pulvera privātai uzglabāšanai. EK informēja arī par to, ka tiek vērtēta iespēja piešķirt atbalstu arī sieru privātai uzglabāšanai, ņemot vērā, ka tieši siers bija galvenais uz Krieviju eksportētais produkts ne tikai piena produktu grupā, bet arī kopumā. Plānots, ka privātās uzglabāšanas izmaksas ES segs trīs līdz septiņus mēnešus.

.

Par atbalstu sviesta un vājpiena pulvera privātai uzglabāšanai apstiprināšanu EK plāno lemt nākamajā nedēļā – 2. septembrī – īpaši šim nolūkam sasauktā EK Lauksaimniecības tirgu ekspertu grupas sanāksmē. Atbalsta apmēru pagaidām EK nav publiskojusi. Par to, vai atbalsts tiks piešķirts arī sieru uzglabāšanai, EK lems vēlāk.

.

Līdz šim Latvijas piena produktu ražotāji nav izmantojuši privātās uzglabāšanas atbalsta pasākumus sviestam un vājpiena pulverim, savukārt sieriem atbalsts tika izmantots nelielā daudzumā pirmajos dalības ES gados.