Izsludināta pieteikšanās konkursam „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2015”

12/02/2015

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru aicina lauksaimniekus aktīvi piedalīties konkursā „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2015”, lai pārstāvētu Latviju starp citām Baltijas jūras reģiona valstīm un pretendētu uz naudas balvu – 10 000 eiro.

„Balva, kas izveidota 2009. gadā, ir paredzēta, lai iedvesmotu lauksaimniekus aktīvi iesaistīties cīņā ar Baltijas jūras eitrofikāciju. Aicinām ikvienu, kurš savā saimniecībā īsteno praksi, kas samazina vides piesārņojumu, aizpildīt konkursa pieteikuma veidlapu un dalīties ar savu pieredzi,” uzsver Jānis Rozītis Pasaules Dabas Fonda direktors.

Pagājušogad starp deviņu valstu finālistiem tieši Latvijas saimniecība „Mežacīruļi” tika atzīta par labākajiem. Vijas un Jura Cīruļu „Mežacīruļos” izvēlēts daudznozaru ražošanas princips, ražojot pienu, audzējot kviešus, rapsi, zālājus, pupas un kukurūzu. Izmantojot ārvalstu pieredzi, lauksaimniecības uzņēmums paplašināts ar enerģijas ražošanas posmu – biogāzi, elektrību un siltumu. Tālāk siltuma izmantošanai izveidots siltumnīcu komplekss. Šobrīd saimniecībā izveidota arī pirmā mitrzeme – demonstrējumu objekts Latvijā.

„Jau iepriekš esmu ieguvis atsevišķus apbalvojumus, bet šis ir īpašs dēļ starptautiskās nozīmības. Tas iedvesmo un sniedz vēl lielāku pārliecību par to, ko daru,” stāsta Juris Cīrulis – pagājušā gada laureāts.

Lai piedalītos konkursā, pretendentiem ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kas lejupielādējama Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv un jāatsūta tā Pasaules Dabas Fondam elektroniski uz e-pastu info@pdf.lv vai pa pastu (pasta zīmogs: 17.aprīlis). Pieteikuma anketas jāiesniedz līdz 2015. gada 17. aprīlim.

Par konkursu

Konkurss “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”  tiek organizēts jau sesto gadu. Tas izceļ labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, kas samazina Baltijas jūras eitrofikāciju jeb aizaugšanu, kā arī sniedz pozitīvus, iedvesmojošus un inovatīvus praktiskos piemērus.

Konkurss ir starptautisks un tiek rīkots visās Baltijas jūras piekrastes valstīs. Konkursa gaitā katrā no deviņām valstīm tiek izvirzīts finālists, kurš saņem titulu un naudas balvu 1000 eiro apmērā. Katras valsts uzvarētājs pārstāv valsti reģionālā līmenī un pretendē uz naudas balvu 10000 eiro apmērā un titulu „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti Pasaules Dabas Fonda un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra mājas lapās un ar uzvarētājiem konkursa organizētāji sazināsies personīgi.

Par Pasaules Dabas Fondu

Pasaules Dabas Fonda mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu, kā arī dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu. Ikviens var iesaistīties Pasaules Dabas Fonda darbā, kļūstot par atbalstītāju vai brīvprātīgo.

.

Detalizētāka informācija:

Ingus Purgalis

Pasaules Dabas Fonda

Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītājs

Tel. 67505640, Mob. 26358477

E-pasts: ipurgalis@pdf.lv

Elza Seržante

Pasaules Dabas Fonda

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel. 67505640, Mob. 29694809

E-pasts: eserzante@pdf.lv