Lauksaimnieki uzsāk ražas novākšanu – aicinām autovadītājus būt iecietīgiem un uzmanīgiem

28/07/2020

Latvijas laukos sākušies rapšu un graudaugu kulšanas darbi, un  uz autoceļiem palielināsies kombainu, traktoru un kravas automašīnu skaits, tāpēc  aicinām autovadītājus būt iecietīgākiem un arī uzmanīgākiem nekā parasti, lai izvairītos no nevēlamiem starpgadījumiem.

 

Biedrības “Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš: “Lauksaimnieki jau vāc agrīno šķirņu graudaugus , tomēr prognozējam, ka intensīva labības novākšana Zemgalē un Kurzemē varētu sākties nedēļas otrajā pusē. Patlaban lielākajā daļā Zemgalē negaisi ir saguldījuši labību veldrē, kas samazina  ievākumu un kulšanas tempu. Tādēļ tuvākās nedēļas lauksaimnieki tvers saulainās dienas, lai spētu laikus  novākt šī gada ražu, pirms kārtējās lietavas nav sabojājušas ražas kvalitāti vēl vairāk. Šo saspringto darbu laikā lūdzam autobraucējus būt uzmanīgiem un iecietīgiem, jo uz autoceļiem būs sastopami gan kombaini, kas pārbrauc no lauka uz lauku, gan ar novākto ražu pilnas traktoru un smago automašīnu kravas, kas tiek vestas uz kaltēm un noliktavām.”

 

Biedrības “Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre: “Zemgalē ziemas rapša novākšana rit pilnā sparā un tuvākajās dienās sāksies arī agro ziemas kviešu šķirņu novākšana. Tikko lauki ir novākti augsne tiek gatavota ziemāju sējai. Smagajās māla augsnēs jau tiek sākta ziemas rapšu sēja! Darbs bezlietus apstākļos daudzviet notiek pat 24 stundu režīmā, jo šosezon ir diezgan nelabvēlīgi laika apstākļi. Tādēļ ir jāizmanto maksimāli visas bezlietus stundas.”