Saimniek, atbalsti skolēnu!

22/04/2016

Lai palīdzētu skolu jauniešiem gūt pirmo darba pieredzi un izpratni par lauku darbiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina atsaukties saimniekus, kuri vasaras brīvlaikā savā saimniecībā varētu uzņemt strādāt gribošus jauniešus.
Izmantojot to, ka LLKC biroji atrodas visos Latvijas reģionos, ieinteresētos saimniekus un skolu jauniešus vecumā no 13 līdz 18 gadiem aicinām vērsties LLKC reģionālajos birojos, lai noskaidrotu, kuri saimnieki būtu gatavi nodarbināt skolēnus vasaras brīvlaikā.
LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja Baiba Bērziņa norāda,  ka, mērķis ir savest abas puses kopā vai nu tiešā ceļā, vai, piedāvājot reģistrēties Nodarbinātības Valsts aģentūrā (NVA), tādējādi saņemot 50% līdzfinansējumu no valsts skolēna atalgojumam.
Atbilstoši likumdošanai skolēnus vecumā no 13–14 gadiem var nodarbināt četras stundas dienā, 20 stundas nedēļā, savukārt vecumā no 15–18 gadiem 7 stundas dienā, 35 stundas nedēļā. Jaunākajiem skolēniem tiek maksāts pēc padarītā, savukārt vecākajiem skolēniem, nodarbinot uz pilnu slodzi, obligāti ir jāmaksā valstī noteiktā minimālā mēnešalga.

  • Ja saimniekam ir vēlme nodarbināt jaunieti “pa tiešo”, aicinām atsūtīt uz LLKC saimniecības kontaktinformāciju un darbības jomu, kurā potenciālais darbinieks tiks nodarbināts. Šādā gadījumā LLKC abus savedīs kopā.
  • Savukārt, ja saimnieks vēlas nodarbināt jaunieti ar NVA starpniecību un saņemt papildus finansējumu no valsts darbinieka algai, lūgums saimniecības kontaktinformāciju atsūtīt LLKC, kur to ievietosim kopīgā sarakstā, ar kura starpniecību informēsim skolēnus par darba iespējām. Izvēloties šo variantu, saimniekam jādodas uz tuvāko NVA filiāli un jāreģistrē savs uzņēmums programmā „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”.

Plašāka informācija: baiba.berzina@llkc.lv vai zvanot 27811676.