Seminārs, diskusija: “Soja Latvijā. Vai varam to izaudzēt un vai tā ir līdzvērtīga importētajai sojai?”

20/02/2019

1.martā  biedrība “Zemnieku saeima” sadarbībā ar projekta partneriem organizē un aicina lauksaimniekus un interesentus apmeklēt semināru: “Soja Latvijā: vai varam  to izaudzēt, un vai tā ir līdzvērtīga importētajai sojai?” Seminārs notiks Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā, Rīgas ielā 34, Ozolniekos. Sākums plkst. 10:00.

 

Agroresursu un ekonomikas institūta Laukaugu selekcijas un agroekoloģijas nodaļas vadošā pētniece – daļas vadītāja Sanita Zute: “Sojas audzēšana Latvijā ir izaicinājums, kas pirms  desmit gadiem šķistu piemērots tikai piemājas dārzos. Pagājušā gadā Latvijā soja auga jau vairāk nekā 250 ha lielražošanas laukos. Mūsu pieredze vēl tikai veidojas, un nākas meklēt atbildes uz daudziem jautājumiem: kā izaudzēt vairāk, kvalitatīvāk, izdevīgāk, kā pārstrādāt, kā visefektīvāk izmantot iegūto ražu u.t.t. Četrpadsmit sadarbības partnerus, kas veido  šī projekta EIP darba grupu, vieno kopīgs mērķis – meklēt risinājumus efektīvai vietējās proteīnbagātas lopbarības izejvielu audzēšanai un  izmantošanai, kā arī dalīties ar projekta īstenošanas gaitā gūtajām zināšanām. Šis ir otrais publiskais projekta pasākums pēc Lauku dienām Stendē 2018. gada augustā, kurā stāstīsim par projekta dalībnieku pieredzi sojas audzēšanā, pirmajām gūtajām atziņām, aicinot diskusijā iesaistīties  ikvienu interesentu.”

 

Semināra pirmajā daļā AREI  Stendes pētniecības centra vadošā pētniece Inga Jansone informēs par projekta uzdevumiem sojas agrotehnikas izvērtēšanā un atziņām. Semināra turpinājumā SIA “AKCP” agronoms – konsultants Aigars Šutka stāstīs par sojas audzēšanu Latvijā, iespējām un vājajām vietām, kā arī praktiskajiem ieteikumiem. AREI  Stendes pētniecības centra vadošā pētniece Vita Šterna prezentēs : “Soja, tās pārstrāde un iegūtie produkti, kā arī to potenciālā izmantošana. Latvijā izaudzētās sojas vērtība.”

 

SIA “Edo Consult” eksperts  Andris Miglavs  informēs par vietējās sojas konkurētspēju audzēšanas izmaksu un kvalitātes kontekstā.  Ar sojas audzēšanas praktisko pieredzi dalīsies Z/s “Rubuļi” saimnieks Sergejs Virts un z/s “Jaunkalējiņi” saimnieks Kārlis Ruks. AREI Stendes pētniecības centra vadošā pētniece – projekta vadītāja Sanita Zute informēs par projekta pirmā gada atziņām, kā arī informēs par uzdevumiem nākamajam periodam. Semināra noslēgumā paredzēta diskusija par sojas nozīmi cūkkopībā, ar LCAA direktores Dzintras Lejnieces viedokli.

 

Semināra ilgums: 4 stundas.

Pieteikšanās līdz 28.februārim pa tālruni 67027044 vai e-pastā: birojs@zemniekusaeima.lv

 

PRes_Zemnieku saeima aicina uz semināru par sojas audzēšanu Latvijā_27.02.2019.