Uzsākusies balsošana par gada labāko kooperatīvu

07/12/2015

Sākot no šodienas, 7.decembra līdz 2016.gada 22.janvārim norisināsies balsošana Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) organizētā konkursa „Gada labākais lauksaimniecības/mežsaimniecības kooperatīvs” laureātu noteikšanai. Konkurss notiek jau sesto gadu, un tā mērķis ir noteikt labāko Latvijas kooperatīvu, kurš, realizējot kooperācijas ideju, ieguvis lauksaimnieku/mežsaimnieku atzinību un uzticību.

Balsot par sev tīkamāko kooperatīvu ikviens ir aicināts interneta mājas lapā balso.llka.lv. Pēc rezultātu apkopošanas labākie lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvi tiks noteikti trīs grupās – lielo kooperatīvu grupā ar apgrozījumu no 1,5 milj. EUR un vairāk, vidējo kooperatīvu grupā – no 301 000 EUR – 1,5 milj. EUR un mazo kooperatīvu grupā – ar apgrozījumu līdz 300 000 EUR. Saskaņā ar konkursa nolikumu, balsot var katru dienu vismaz par vienu kooperatīvu no mazo, vidējo un lielo kooperatīvu grupām.

llka-konkurss (2)

Lai balsotu, ir jānospiež uz attēla

Papildus konkursa ietvaros paredzēta nominācija „Gada kooperatīvs izaugsmē”, kur nozares ekspertu žūrija kooperatīvus izvērtēs pēc 2015.gada ekonomiskiem rādītājiem, kā, piemēram, kooperatīva neto apgrozījuma pieaugumu pret iepriekšējo saimniecisko gadu, biedru skaitu pret iepriekšējo saimniecisko gadu, kooperatīva iesniegtajiem vai jau uzsāktajiem projektiem u.c.

LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons: „Balsošana par labāko lauksaimniecības vai mežsaimniecības kooperatīvu ir kā sava veida indikators, kurš konkursa noslēgumā atspoguļo kooperatīvu un tā biedru darbību un aktivitāti ikdienā. Patiess gandarījums, ka katru gadu palielinās to kooperatīvu skaits, kas pēc apgrozījuma tiek iekļauti vidējo vai lielo kooperatīvu grupā, kas liecina par izaugsmi un attīstību.”

Konkurss ir kļuvis par gaidītu notikumu Latvijas lauksaimnieku vidū. Šo gadu laikā konkursā laurus plūkuši daudzi kooperatīvi, tostarp, tādas pazīstamas lauksaimnieku kooperatīvās sabiedrības kā „Piena ceļš”, „LATRAPS”, „Straupe”, „VAKS”, „Durbes grauds”, „Viļāni”, „Zaļais grozs”, „Mūsmāju dārzeņi”, u.c.

LLKA aicina visus lauksaimniekus būt aktīviem un piedalīties balsošanā, atbalstot savu kooperatīvu un tādējādi veicinot tā atpazīstamību pārējo lauksaimnieku un mežsaimnieku vidū.

Šī gada laureātu godināšana notiks 2016.gada 29.janvārī Bīriņu pilī.

Konkursu finansiāli atbalsta kooperatīvu ilggadējie sadarbības partneri – „Augu aizsardzības serviss”, „SilJa”, „Monsanto”, „Swedbank”. Informatīvie atbalstītāji – „Latvijas Lopkopis”, „Saimnieks.lv” un „Agrotops”.

Papildus informācija – LLKA projektu vadītāja Sanita Putniņa, sanita.putnina@llka.lv, +371 25445450

___________________
Informāciju sagatavoja;
Sanita Putniņa,
LLKA projektu vadītāja
E-pasts:
sanita.putnina@llka.lv,
Mob. nr.:+371 25445450