Z/s “Veckūkuri” attīstībā investē pusotru miljonu eiro

04/01/2016

Strenču novada Jērcēnu pagasta zemnieku saimniecība Veckūkuri plāno būvēt modernizētu kūti šķirnes slaucamajām govīm, tādējādi paplašinot nišas produktu ražošanu no pašu saimniecībā iegūtā piena, atzina saimniecības īpašniece Ilvija Jakovina.

Kā liecina ieraksts Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, projekta izmaksas būs 1 406 031 eiro, izmantojot Eiropas Savienības lauksaimniecības fonda līdzfinansējumu Lauku atbalsta dienesta pasākumā Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās. Fermas būvniecību veiks Igaunijas uzņēmums Mapri OŪ, projektu plānots pabeigt līdz 2016. gada decembra beigām.

Kā norādīja saimniecības īpašniece, neraugoties uz pašreizējo sarežģīto situāciju nozarē, piensaimniecība tiek paplašināta, saskatot noieta iespējas nišas produktu tirgū.

«Patlaban mums ir 70 govis, bet jaunajā fermā būs vieta vēl 120 govīm. Lai gan situācija nozarē ir smaga, iepirkuma cenas – zem pašizmaksas, tomēr likvidēties vai pārorientēt ražošanu negrasāmies. Ferma būs ļoti moderna, ar jaunāko tehniku, atbilstoša visām vides prasībām, līdz ar to varēsim pienu pārstrādāt pilnībā bez atlikumiem,» sacīja Jakovina.

Viņa arī norādīja, ka iegūtais piens pilnībā tiek izmantots, uz vietas saimniecībā ražojot nišas produktus ar zīmolu Mans piens.

«Specializējamies vairāk nekā desmit veidu jogurta un salātu mērcīšu ražošanā. Tāpat liels pieprasījums ir pēc svaigā siera lodītēm, kā arī nupat esam sākuši ražot saldā siera bumbiņas. Produkcija ir ar īsu realizācijas termiņu, jo nelietojam konservantus, līdz ar to par eksportu nedomājam un turpināsim sadarboties ar veikalu tīkliem. Fermas paplašināšana ļaus attiecīgi palielināt šo produktu ražošanu, nodrošinot pilnu ražošanas ciklu un neatkarību no piena iepircējiem vai pārstrādātājiem,» sacīja saimniecības īpašniece.

Saskaņā ar Firmas.lv informāciju Veckūkuru apgrozījums 2014.gadā bija 454 457 eiro salīdzinājumā ar 429 292 eiro pirms gada, bet peļņa – 20 813 eiro salīdzinājumā ar 19 915 eiro 2013.gadā.

Veckūkuri nodarbina sešus cilvēkus, saimniecības vienīgā īpašniece ir Jakovina.

_______
Informāciju sagatavoja:
Nacionālā informācijas aģentūra LETA