Zemnieku saeima aicina uz konferenci par ūdens resursu apsaimniekošanas tehnoloģijām un praksi!

20/02/2014

Biedrība „Zemnieku saeima” sadarbībā ar projekta Baltic Compact partneriem aicina piedalīties konferencē „Ūdens resursu apsaimniekošanas tehnoloģijas un prakse – jaunas iespējas un izaicinājumi lauksaimniekiem un sabiedrībai”, kas norisināsies š.g. 13.-14.martā, Rīgā.

Konferences mērķis ir dalīties pieredzē un zināšanās, kā arī iepazīstināt ar sasniegtajiem rezultātiem ierīkojot un testējot kontrolētās drenāžas un ūdens apsaimniekošanas tehnoloģijas dažādās valstīs, dažādās vietās un dažādos apstākļos.

Konference norisināsies 2 dienas, kuru laikā būs iespēja iegūt zināšanas gan no citu valstu ekspertiem (Zviedrija, Dānija, Somija un Lietuva), gan apmeklēt saimniecības Latvijā. Konferencē diskutēsim par pieredzi un izaicinājumiem integrējot vidi saudzējošus risinājumus meliorācijas sistēmās. Dānijas Lauksaimniecības zināšanu centra eksperts Sorens Hvids prezentēs rezultātus, kas iegūti dabā izmēģinot kontrolētās drenāžas sistēmu darbību. Savukārt, Zviedrijas un Somijas eksperti, pamatojoties uz savu pieredzi, stāstīs par iespējām īstenot vidi saudzējošus ūdens apsaimniekošanas pasākumus sadarbojoties lauksaimniekiem, pašvaldībām un citiem partneriem.

Izbraukumā uz Zaļenieku pagastu būs iespēja iepazīties ar integrēto lauksaimniecības praksi z/s „Mežacīruļi” un atbildīgas saimniekošanas praksi saimniecībā “Vilciņi 1”.

Konferencē aicinām piedalīties lauksaimniekus, konsultantus, ūdens apsaimniekošanas un meliorācijas nozaru speciālistus, kā arī pārstāvjus no nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām un institūcijām.

Konference norisināsies „Islande Hotel”, Ķīpsalas ielā 20, Rīgā.

Dalībniekus aicinām pieteikties aizpildot pieteikuma anketu  līdz š.g. 7.martam!

PIETEIKUMS KONFERENCEI

KONFERENCES-PROGRAMMA

Konference tiek organizēta projekta Baltic Compact ietvaros un ar Valsts Lauku tīkla atbalstu.