Zemnieku saeima tiksies ar VARAM ministru Romānu Naudiņu

15/04/2014

Rīt, 16.aprīlī biedrības „Zemnieku saeima” vadība tiksies ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministru Romānu Naudiņu, lai pārrunātu VARAM kompetencē esošos problēmjautājumus, ar kuriem lauksaimnieki sastopas ikdienas darbā un to iespējamos risinājumus.

 

Tikšanās notiks plkst. 09:00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Peldu ielā 25, Rīga.

.

Biedrības „Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš atzīst: „Šogad beidzās 10 gadu pārejas periods, kura laikā lopkopības saimniecībām bija jāizbūvē kūtsmēslu krātuves. Ražošanas pārstrukturizācija un modernizācija nav notikusi tik raiti kā bija plānots, tādēļ tikšanās laikā ar ministru pārrunāsim kā ir iespējams kopīgi risināt šo problēmu. Tāpat, mainoties Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politikai un prasībām, aktuāli ir veikt korekcijas Aizsargjoslu likumā, lai mūsu lauksaimnieki maksimāli varētu izmantot ES sniegtās iespējas un vienlaikus saudzētu vidi. Tikšanās laikā plānots pārrunāt arī plānotos ieguldījumus un iespējamo sadarbību starp lauksaimniekiem un pašvaldību lauku ceļu jautājumā, jo tieši no lauku ceļiem ir atkarīga reģionu attīstība.”

.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš pirms gaidāmās tikšanās uzsver: “Lauksaimniecība ir ļoti nozīmīga Latvijas tautsaimniecības nozare. Tā ir lielākā zemes izmantotāja, pārtikas apgādātāja, viena no galvenajām darba nodrošinātājām laukos, kā arī apkārtējās un lauku vides kvalitātes uzturētāja. Tāpēc tai noteikti jābūt par vienu no mūsu valsts prioritārajām nozarēm.

Ar katru gadu ir vērojama lauksaimniecības nozares attīstība, tomēr uz citu ES valstu fona tai joprojām ir samērā zema konkurētspēja. Tāpēc ir svarīgi apzināt būtiskās ražošanas resursu problēmas un iespējas, kuras attiecīgi novēršot vai izmantojot, situāciju lauksaimniecībā varētu uzlabot un palielināt lauksaimnieciskās ražošanas efektivitāti un konkurētspēju.

Lai pārrunātu aktuālākos nozares jautājumus, rīt notiks tikšanās ar “Zemnieku saeimas” pārstāvjiem. Tuvākajā laikā ir plānota tikšanās arī ar “Latvijas aitu audzētāju asociāciju”, kā arī citu asociāciju pārstāvjiem.”

.

Diskusijā no Zemnieku saeimas puses piedalīsies Zemnieku saeimas priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja un valdes loceklis Mareks Bērziņš.