Zemnieku saeimas jubilejas kongresā biedri varēs vinnēt 1 tonnu dīzeļdegvielas!

05/03/2014

Biedrībai „Zemnieku saeima” šogad aprit 15 gadi, un savā jubilejas kongresā, kas norisināsies 10. martā Ādažu kultūras un radošās izglītības centrā, viens laimīgais organizācijas biedrs savā īpašumā iegūs veselu tonnu dīzeļdegvielas sadarbībā ar „Latvijas Naftu”!

„Zemnieku saeimas“ kongress ik gadu ir atskaites punkts, kurā lauksaimnieki izvērtē paveiktos darbus nozares attīstībā un nosaka nākamā gada prioritātes. Šogad organizācija atzīmē savu pastāvēšanas 15 gadu jubileju.

Biedrības „Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš: Zemnieku saeima ir spēcīga un konstruktīva lauksaimniekus pārstāvoša organizācija, kas neapvieno visus Latvijas lauksaimniekus, bet strādā visiem lauksaimniekiem. Gadu gaitā no 100 biedriem esam izauguši līdz 856. Tādēļ šajā kongresā paldies par kopīgu darbu vēlamies teikt katram lauksaimniekam, kurš ir sapratis, ka tikai kopā mēs spējam veidot produktīvu lauksaimniecības vidi. Daudz jau ir padarīts, bet darbu saraksts nākamajiem 15 gadiem ir padomā!”

Kā katru gadu, arī šogad kongress tiek apvienots ar konferenci: „Lauksaimniecības zeme – Latvijas stratēģiskais resurss”. Konferencē tiks diskutēts par zemes apsaimniekošanu Latvijā iespējām un izaicinājumiem. Vislielākais akcents tiks likts uz diskusiju par grozījumiem likumā „Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas paredz kritērijus, kuri tiktu piemēroti lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei, lai veicinātu lauksaimniecībā izmantojamās zemes nonākšanu tam paredzētajam nolūkam – lauksaimnieciskajai ražošanai. Savukārt paneļdiskusijā pieredzē par zemes ilgtspējīgu izmantošanu dalīsies Dr.oec. prof. Irina Pilvere, Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols, Eiropas lauksaimnieku apvienības „COPA” viceprezidents no Ungārijas Miklos Kis, Francijas Lauksaimniecības konsuls Polijā un Baltijas valstīs Alexandre Martinez un Austrijas Lauksaimniecības kameras pārstāvis Guenther Rohrer.

Kongresu atklās Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Dalībnieku reģistrācija no plkst. 11:00

Zemnieku saeimas kongresa atklāšana plkst. 11:40

Konference: „Lauksaimniecības zeme – Latvijas stratēģiskais resurss” plkst. 12:00

Zemnieku saeimas 15.kongress plkst. 16:20

 

Kongresā piedalīties aicināti arī masu mediju pārstāvji, kuriem nodrošinām transportu. Lai pieteiktos, aicinām sazināties ar ZSA sabiedriskajām attiecībām, Līva Liepniece t. 29237221 vai e. liva@zemniekusaeima.lv vai Raimonds Ločmelis, sabiedrisko attiecību konsultants t. 29287877.

 

ZSA kogresa darba kārtība