ZS “Zūmaņi” aicina izvēlēties vietējo pārtiku un pievienoties Karotītēm

12/10/2023

Oktobrī norit ikgadējā Karotīšu kampaņa kvalitatīvu vietējo pārtikas produktu patēriņa veicināšanai, ko organizē Zemkopības ministrija ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federāciju sadarbībā ar pārtikas veikalu tīkliem Rimi un Maxima. Zemnieku saimniecības “Zūmaņi” īpašniece Digna Skrodere ir viena no kampaņas vēstnešiem.

 

“Vēlamies atgādināt patērētājiem, kāpēc ir svarīgi izvēlēties vietējos pārtikas produktus, bet vienlaikus gribam uzrunāt arī pārtikas ražotājus un lauksaimniekus, kuri vēl  nav spēruši soli, lai pieteiktos Pārtikas un veterinārajā dienestā, veiktu sertifikāciju un iegūtu saražotajai produkcijai Zaļās vai Bordo karotītes kvalitātes zīmi,” uzsver Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

 

“Arī daudzi lauksaimnieki ir pievienojušies Nacionālajai pārtikas kvalitātes shēmai,” uzsver ZS “Zūmaņi” saimniece Digna Skrodere. Ģimenes saimniecība “Zūmaņi” ar dārzeņu audzēšanu nodarbojas jau kopš 1999. gada, un šobrīd dārzeņi tiek audzēti vairāk nekā 80 ha platībā.

 

“54 hektāri kartupeļu, 20 hektāri sīpolu, 6 hektāri zaļo zirnīšu un cūku pupu, 3 hektāri biešu un vēl ap hektāru burkānu,” lepni stāsta Digna. Un tas vēl neskaitot rapsi un labību. Zūmaņu kartupeļiem, burkāniem, bietēm un sīpoliem ir Zaļā karotīte, kas apliecina gan vietējo izcelsmi, gan paaugstināto kvalitāti.

 

Līdztekus Dignai Skroderei kampaņas vēstneši ir maizes ceptuves “Lāči” saimnieks un maizniekmeistars Normunds Skauģis, AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils un SIA “Kronis” vadītājs Aivars Svarenieks.

 

“Izvēloties Latvijā ražoto, mēs naudu atstājam mūsu valsts ekonomikā. Šāda rīcība ir ne tikai patriotiska, bet arī labāka klimatam, jo tas nozīmē, ka mēs izvēlamies īsākas pārtikas piegādes ķēdes, nevis produktus, kas ceļojuši pāri pus-Eiropai vai pat pāri okeāniem. Aicinām pircējus sekot līdzi produktu izcelsmes valstij, jo latviskais zīmols ne vienmēr būs Latvijā ražots,” atgādina LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

 

“Izcili produkti nes mūsu valsts slavu pasaulē. Izmantojot Zaļo karotīti, mēs apliecinām mūsu produktu ražošanu saskaņā ar paaugstinātām kvalitātes prasībām. Aicinu arī citus ražotājus pievienoties, jo kopā mēs varam celt  Latvijā augstas kvalitātes pārtikas līmeni!” uzsver maizniekmeistars Normunds Skauģis.

 

“Karotītes mums dod priekšrocības startēt valsts un pašvaldību iepirkumos,” vienu no svarīgākajām Zaļās un Bordo karotītes priekšrocībām norāda AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

 

SIA “Kronis” vadītājs Aivars Svarenieks pircējiem atgādina, ka uzņēmuma produkcija, kas marķēta ar izcilības zīmi “Bordo karotīte”, tiek ražota tepat, Bauskā. “Bordo karotīte apliecina to, ka viss produktu pārstrādes cikls ir veikts tepat Latvijā,” uzsver Aivars Svarenieks.

 

“Zaļās karotītes apliecina, cik lielu un kvalitatīvu darbu paveic Latvijas zemnieki. Karotītes kvalitātes zīmes uz lauksaimnieku ražotā palīdz pircējiem neapjukt un izvēlēties Latvijā ražoto,” saka ZS “Zūmaņi” īpašniece Digna Skrodere.

 

Šobrīd Zaļā karotīte ir piešķirta 134 uzņēmumu 593 produktiem, bet Bordo karotīte – 52 uzņēmumu 279 produktiem. Zaļā karotīte tiek piešķirta produktiem, kuri tiek ražoti Latvijā no vietējām izejvielām un atbilst paaugstinātām kvalitātes prasībām. Savukārt Bordo karotīti piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls tiek veikts Latvijā, produkts atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām, bet ražošanai nepieciešamās izejvielas var nebūt vietējās.