ZSA: Jārod risinājums Nekustamā īpašuma nodokļa straujajam kāpumam lauksaimniecības zemei

21/02/2014

 

Šodien, 21.februārī biedrības „Zemnieku saeima” (ZSA) vadība un biedri tiksies ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītāju Andri Jaunsleini, lai kopīgi spriestu par risinājumiem nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) apjoma straujajam kāpumam lauksaimniecībā izmantojamai zemei.

 

Biedrības „Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš: „Katru gadu aug zemes kadastrālā vērtība, tādēļ aug zemniekiem maksājamais nekustamā īpašuma nodoklis. Laika posmā no 2007.gada līdz 2013.gadam nekustamā īpašuma nodoklis atsevišķās vietās Latvijā ir audzis pat četrkārtīgi. To smagi jūtam katrs, kas strādājam laukos. Mums, ražotājiem, ienākumi nav palielinājušies šādā tempā. Ceram, ka pašvaldības sapratīs savus uzņēmējus un būs gatavas vienoties par visas puses apmierinošu risinājums.”

 

Lauksaimnieki aicinās Latvijas Pašvaldību savienību atbalstīt zemnieku ierosinātos situācijas risinājumus, proti, NĪN likmi samazināt par 50% lauksaimnieciskā ražošanā izmantotai zemei vai ierobežot nodokļa pieauguma tempu gadā, nosakot to 10% robežās. Alternatīvs risinājums tiks piedāvāts pārskatīt kadastrālo vērtību lauksaimniecībā izmantojamai zemei reizi piecos gados, lai nodrošinātu ražošanā nepieciešamo prognozējamību. Papildus zemnieki aicinās 20% procentus no samaksātās NĪN likmes novirzīt koplietošanas un pašvaldības meliorācijas sistēmu rekonstrukcijai, renovācijai un uzturēšanai.

Zemnieku saeimu sarunās pārstāvēs ZSA priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, ZSA lauksaimniecības politikas eksperts Mārtiņš Trons, z/s „Vaidelotes” saimnieks Arnolds Jātnieks, z/s „Pīlādži” saimnieks Edgars Putra un z/s „Iesalnieki – 1” saimnieks Ansis Saliņš un z/s „Mežacīruļi” pārstāvis Oskars Cīrulis.