Mūsu lauksaimnieki pārsteidz Eiropas kolēģus

  • 2014-06-05 14:23:25

Vakar, 4.jūnijā, kopā ar mūsu kolēģiem no diviem Eiropas projektiem: Smart Farmer un Marlo apmeklējām vairākas saimniecības Vidzemes pusē.

.

Mūsu braucienu uzsākam ar tehnisko zinātņu doktora Andra Anša Špata saimniecības apskati, kur mums stāstīja par tehnoloģijām un mašīnām, no kurām dažas ir unikālas visā pasaulē. Saimnieks mūs cienāja ar fantastiski gardām augļu sukādēm un veselīgām sulām, izrādīja purvu tuksnešus un dalījās savā pieredzē. Mūs pārsteidza, ka Eiropas kolēģi pirmo reizi dzīvē ēda sukādes un redzēja, kā tās tiek ražotas. Viņiem bija tik daudz jautājumi, bet profesoram atbildes, kā vienmēr, jau bija sagatavotas!

.

Tālāk mēs devāmies uz Rāmkalniem, kur mūs sagaidīja ar ļoti garšīgām pusdienām, degustācijām un stāstījumu. Pēc šādas uzņemšanas ir skaidrs, ka pat krīzes visaugstākajā punktā tas pastāvēs un dzīvos! Projekta dalībniekiem bija lieliska iespēja iegūt zināšanas braukšanā ar rodeļiem un pašiem to izmēģināt. Jāteic, ka Latvijā mums notiek šokējošas lietas, jo mūsu Eiropas kolēģi neticēja, ka vīnu var darināt ne tikai no vīnogām, bet arī no bērzu sulām, tādēļ devāmies uz Zilvera vīna darītavu, lai sacīto pierādītu dzīvē!

.

Mēs bijām ļoti priecīgi par vīna darītavas apmeklējumu, kur mūs uzņēma ar lielu sirsnību un plašu stāstījumu un pierādījumu, ka Latvijā vīnu darina no ogām, augļiem un pat ceriņiem! Mēs degustējām, nebaidos teikt, gardākos Latvijas mājas vīnus. Bija tiešām prieks klausīties, kā saimnieki ir uzsākuši saimniekot vīna darītavā, kā viņiem veicies un kādi ir nākotnes plāni. Noreibuši no emocijām, ar smaidu sejās mēs devāmies apskatīt “bembijus”.

.

Ierodoties saimniecībā „Saulstari”, pārņem patiess prieks – plašums, skaisti iekārtota vieta, tīrība  un jūtamas darbīgu cilvēku rokas. Uzsākām pastaigu pie staltbriežiem – sākumā neviens neticēja, ka mēs tiešām barosim briežus no rokas, bet pastaigas beigās tas jau šķita pavisam ierasti. Katram ēdājam tika piešķirts vārds – visbiežāk Bembijs, bet bija arī citi. Šī vakara pastaiga bija  lielisks dienas noslēgums….

.

Bet, lai šo piedzīvojumu atcerētos ilgāk, pāris mūsu kolēģu “Pērles”, ko dienas laikā piefiksējām:

“Vīnogas var audzēt arī ziemā – siltumnīcā!” (hmm pie -30?)

“O, un ko dara ar šiem Bembijiem?- pārdod Ziemassvētku vecītim!”

“Jums arī ir jūra?!?”

“Kas man iekoda? Kas tas par moskītu?” (tas bija ods)

.

Vēlos vēlreiz izteikt lielu paldies mūsu saimniekiem, kas vakar mūs uzņēma savās saimniecībās. Novēlam Jums izturību un vēl tikpat daudz spožas un veiksmīgas idejas, kā tās, kuras Jūs jau esat realizējuši! Mēs varam lepoties ar šādām saimniecībām un saimniekiem!

Savukārt tie, kuri vēl nav apciemojuši šīs saimniecības, iesakām to izdarīt un pārliecināties pašiem, cik jauki, viesmīlīgi, gudri un patīkami ir Latvijas lauksaimnieki!

.

Visi kopā – Mēs par Latvijas lauksaimniecību!

FOTO

marloZemnieku saeima prezentē Latvijas produktus Eiropā

2015-09-25 07:53:40

No 24. līdz 25. septembrim Kaceres pilsētā, Ekstramaduras reģionā Spānijā norisinās projekta MARLO noslēguma pasākums. Z/s “Velcsiljāņi ” vadītāji Juris...

Skatīt vairāk

MARLO

2014-09-10 13:42:19

Tradicionālo un bioloģisko pārtikas produktu mārketinga sadarbība Eiropas lauku teritoriju ilgtspējīgai attīstībai ( MARLO) Līguma Nr. 2013-1-ES1-LEO05-66705 Projekta Nr,2013-1-ES1-LEO05-66705  Tradicionālo...

Skatīt vairāk

Mūsu lauksaimnieki pārsteidz Eiropas kolēģus

2014-06-05 14:23:25

Vakar, 4.jūnijā, kopā ar mūsu kolēģiem no diviem Eiropas projektiem: Smart Farmer un Marlo apmeklējām vairākas saimniecības Vidzemes pusē. ....

Skatīt vairāk